„A” kategóriás Távlovagló és Távhajtó versenyt rendeztek Tiszakécskén szeptember 2-án.

A tiszakécskei megmérettetésen 68 induló vett részt különböző kategóriákban (80 km-es és Junior 80 km-es távlovas versenyszám, 40 km-es távlovas versenyszám, 80 km-es távhajtó verseny, 20 km-es távlovas és távhajtó versenyszám). Az ország minden tájáról érkeztek lovas sportemberek a viadalra, ami egyben az nemzeti bajnokság záró fordulója volt.

A versenyt követően Varga Károly, a Tiszakécskei Lovasegyesület elnöke, a IV. Duna Aszfalt Kupa főszervezője értékelte a sportrendezvényt:

Szerencsére kegyeibe fogadta az időjárás az eseményt, a versenyzők és a nézők is örülhettek ennek. A távlovasok körében ez egy nagyon könnyű és kedvelt pálya, amin nagy tempóban lehet haladni. Igaz, ez a nagy tempó néha problémákat is okozhat. Örülök, hogy baleset nem történt, mindenki felkészülten érkezett. A versenyzők elégedettek voltak a körülményekkel, méltó zárása volt ez a viadal a bajnoki évadnak. Köszönöm szépen Tóth Jánosnak, Tiszakécske város polgármesterének, hogy jelen volt az eseményen, segédkezett a díjak átadásában és záró beszédet mondott a nap végén. Szeretnék még köszönetet mondani Szántó Istvánnak és a Kerekdombi Termálfürdő csapatának, amiért finom ebédet készítettek a résztvevők számára.